Jak wymienić tusz w drukarce Brother DCP-J552W?

Opublikowany

Wymiana tuszu w drukarce Brother DCP-J552W jest stosunkowo prosta i nie wymaga specjalnych umiejętności technicznych. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w podręczniku użytkownika lub kroki przedstawione poniżej.

Krok 1: Przygotowanie drukarki
Upewnij się, że Twoja drukarka Brother DCP-J552W jest włączona. Otwórz przedni panel drukarki, przyciskając lekko na górną część urządzenia. Wnętrze drukarki będzie widoczne po otwarciu panelu.

Krok 2: Wyjęcie zużytego tuszu
Przed wymianą tuszu upewnij się, który z tuszy jest zużyty i wymaga wymiany. W drukarce Brother DCP-J552W znajdują się cztery oddzielne wkłady z tuszem: czarny, cyjanowy, magenta i żółty. Wyjmij zużyty tusz, przesuwając go delikatnie do przodu i wyciągając go z drukarki.

Krok 3: Otworzenie opakowania z nowym tuszem
Otwórz opakowanie z nowym tuszem. Upewnij się, że jest to właściwy tusz i że nie jest uszkodzony.

Krok 4: Włożenie nowego tuszu
Usuń zabezpieczenie z nowego tuszu. Delikatnie wstrząśnij wkładem, aby równomiernie rozprowadzić tusz. Włóż nowy tusz do drukarki i upewnij się, że jest on dobrze umieszczony w swoim miejscu. Powinien usłyszeć kliknięcie, co oznacza, że tusz jest prawidłowo zamocowany.

Krok 5: Zamknięcie przedniego panelu drukarki
Upewnij się, że nowy tusz został poprawnie zamocowany, a następnie zamknij przedni panel drukarki. Upewnij się, że panel jest dobrze zamknięty, aby zapobiec wyciekowi tuszu.

Krok 6: Testowanie drukarki
Po wymianie tuszu warto wykonać test wydruku, aby upewnić się, że nowy tusz działa poprawnie i drukarka drukuje prawidłowo. Wydrukuj stronę testową lub inny dokument, aby sprawdzić, czy tusz drukuje równomiernie i bez smug.

Podsumowując, wymiana tuszu w drukarce Brother DCP-J552W jest prostym procesem, który można wykonać w kilku prostych krokach. Wymiana tuszu powinna być wykonywana regularnie, aby zapewnić najlepszą jakość wydruków i przedłużyć żywotność drukarki.

Autor

Free Web Hosting